Podpora sociálnej inklúzie v obci Kecerovce

logo-fond-soc-rouvoja-esf-zamest--soc-ink

Prijímateľ: Obec Kecerovce

Názov projektu: Podpora sociálnej inklúzie v obci Kecerovce

Operačný program: Zamestnanosť a sociálna inklúzia - 2710003

Miesto realizácie projektu: Obec Kecerovce, okres Košice okolie, Košický samosprávny kraj

Trvanie projektu: 10/2011 – 09/2013

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu projektu: 96 500, - €

Výška NFP: 91 675,-€

Spoluúčasť obce: 4825,-€

Kontaktné údaje: tel./fax: 055/6990239, 0917 659 324

web: www.obeckecerovce.sk

Prostredníctvom rozvoja služieb starostlivosti podporiť sociálnu inklúziu príslušníkov marginalizovaných rómskych osád v obci Kecerovce. Hlavným cieľom projektu je pokračovanie terénnej sociálnej práce v obci Kecerovce s komunitami, ktoré sú ohrozené sociálnym vylúčením, alebo sú sociálne vylúčené. Umožnenie zlepšenia životnej situácie a integrácia sociálne vylúčených skupín obyvateľov, najmä marginalizovaných rómskych komunít s ohľadom na ich špecifické potreby a podmienky, prostredníctvom nevyhnutnej osobitnej pomoci. Zvýšiť aktivitu jednotlivcov , rodín a MRK ma preberaní zodpovedností za riešenie svojej sociálnej situácie a jej zlepšenie. Integrácia cieľovej skupiny obyvateľstva na trh práce. Predchádzanie vzniku krízových situácií v rodine, ochrana práv a právom chránených záujmov detí, predchádzanie prehlbovaniu a opakovaniu porúch psychického vývinu a plnoletých fyzických osôb a zamedzenie nárastu sociálno-patologických javov. Integrovanie marginalizovaných rómskych komunít s ohľadom na ich špecifické potreby a podmienky prostredníctvom nevyhnutnej osobitnej pomoci.

Cieľové skupiny:

Obyvatelia obce sociálne vylúčení alebo ohrození sociálnym vylúčením, marginalizované rómske komunity.

Spolupráca a partnerstvá v rámci projektu:

ÚPSVaR, školské zariadenia, zdravotné zariadenia, exekútorské úrady, Polícia, Sociálna poisťovňa, súdy, občianske združenia v rámci mikroregiónu, mimovládne organizácie

Obec zamestnala v rámci projektu 2 terénnych sociálnych pracovníkov /TSP/ a 4 asistentov terénneho sociálneho pracovníka /ATSP/, ktorí vykonávajú túto prácu:

• vyhľadávanie klientov a riešenie problémov v prirodzenom prostredí klienta
  • poskytovanie sociálneho poradenstva, monitorovanie soc. stavu klientov, aktívne zapojenie klientov do riešenia ich zlej soc. situácie, riešenie sociálno- patol. javov a proces.
  • navrhovanie sociálnej intervencie, prípadne jeho nasmerovanie alebo sprevádzanie k inštitúciám a odborníkom

Podpora sociálnej inklúzie v obci Kecerovce.

Od 1. októbra 2011 prebieha v obci Kecerovce projekt Podpora sociálnej inklúzie v obci Kecerovce . V rámci tohto projektu obec zamestnala dvoch terénnych sociálnych pracovníkov /TSP/ a štyroch asistentov terénneho sociálneho pracovníka /ATSP/.