zodpovedna.osoba.obce
@gmail.com

veteras-2

Veterinár pre Košice a okolie

Komplexné a profesionálne veterinárne služby

Tel. číslo: +421 948 151 611

Sídlo spol.: Budimír 227,
04443, Košice-okolie

email: veteras.info@gmail.com

web: http://www.veteras.sk

DOBROVOĽNÁ POŽIARNÁ OCHRANA V OBCI KECEROVCE

Dobrovoľné hasičstvo v obci Kecerovce sa datuje od roku 1922 vznikom Dobrovoľného hasičského spolku v Kecerovských Pekľanoch. Jeho zakladateľom a prvým predsedom bol notár Maximilián Gottlieb. V roku 1975 spojením Kecerovských Peklian a Kecerovských Kostolian vznikla o rok nato spoločná základná organizácia PO. Jej prvým predsedom a veliteľom bol p. Ondrej Drošč – poštár. V roku 1983 sa predsedom ZO PO stal p. Vladimír Beňo.  Predsedom DHZ už od roku 1991 doteraz je  p. Miroslav Semanič. Veliteľmi DHZ boli 1980  p. Milan Minárik, 1983-  p. Jozef Lenča, 1991 – p. Peter Farkaš, 1997 – p. František Bartko a súčasným veliteľom DHZ od 2006 je  p. Ondrej Matej

V roku 1991 V súčasnosti ma Dobrovoľný hasičský zbor 60 členov z toho 23 žien. Činnosť DHZ riadi 7 členný výbor . Členovia DHZ sa zapájajú do rôznych činností v rámci výcviku, represie, prevencie, práce s mládežou a ochrane majetku spoluobčanov.

DHZ má v súčasnosti 5 hasičských družstiev, ktoré v svojich kategóriach dosahujú tie najlepšie výsledky v okrese. Od roku 1998 získalili kecerovské hasičské družstva až 26 okresných primátov vo všetkých kategóriach. Mužské a ženské hasičské družstvá vlastnia zhodne po 3 víťazstvá v Okresnej hasičskej lige, ktorá funguje od roku 1998. Najväčším úspechom DHZ je víťazstvo družstva dorastencov na republikovom kole v Piešťanoch v roku 1999.

Dobrovoľný hasičský zbor v minulosti stále využíval hasičský automobil a hasičskú striekačku. V súčasnosti vlastní zásahové vozidlo PRAGA a hasičskú ÁVIU a 2 ks hasičských striekačiek PPS 12. Veliteľom Obecného hasičského zboru a zároveň veliteľom zásahovej jednotky je Radoslav Semanič.

V obci sa v minulosti konali významné hasičské súťaže 1983-  obvodná súťaž, 1995, 2009 - okresná súťaž, 2002 – finále východoslovenskej hasičskej ligy,  2009, 2010 - Východoslovenská hasičská superliga , 2009 – hasičská súťaže o Putovné poháre Prednostu Obvodného úradu Košice okolie.

História futbalu v Kecerovciach

Organizovaný futbal na území dnešných Keceroviec sa píše od roku 1953 založením TJ Sokol Kecerovské Pekľany. Začiatky boli neporovnateľné z dnešnými a hráči cestovali na majstrovské zápasy na konských povozoch. Ich počiatočný elán však čoskoro vypršal a koncom päťdesiatych rokov už Pekľanský futbal reprezentovali pekárski učni z miestneho učňovského strediska.

Začiatkom šesťdesiatych rokov opätovná snaha mladej generácie z Kecerovských Peklian a Kostolian o vytvorenie obecného mužstva vrcholí založením TJ Slovan Kecerovské Pekľany. Jej prvým predsedom sa stal p. Jozef Farkaš a v tejto funkcii vydržal vyše tridsať rokov. Čelní predstavitelia novovzniknutej TJ sa v svojich začiatkoch opierali o pomoc bývalých funkcionárov Sokola p. Jozefa Fottu a Jána Suchoviča.
Po naozaj ťažkých začiatkoch sa TJ pod vedením p. Farkaša dostala medzi popredné v okrese. Základnou činnosťou bol od začiatku až do teraz futbal. Jeho kvalitu zdvihli a udržiavali učitelia miestnej ZDŠ pod vedením riaditeľa ZŠ p. Františka Šoltésa. Vynikajúcu úroveň mala aj práca s mládežou keď žiacke družstvo či už pod hlavičkou TJ, alebo ZŠ patrilo medzi popredné v okrese a v kraji.
Práve p. Farkašom a vtedajším výborom TJ bol v Kecerovciach vybudovaný rozsiahly športoví areál celý oplotený a obarierovaný s lavičkami pre divákov, s futbalovým a antukovým ihriskom. Počas jeho pôsobenia boli dvakrát vybudované šatne v oboch kaštieľnych budovách na tú dobu z nad štandardným vybavením.

V roku 1993 skončil s aktívnou funkcionárskou činnosťou p. Jozef  Farkaš. Jeho nástupcom sa stal Ing. Vincent Daňko. Kecerovský futbal sa dostáva do krízy chýbajú financie, odchádzajú kvalitní futbalisti, prestáva sa pracovať s mládežou. Úpadok TJ sa nepodarilo zastaviť ani novozvolenému predsedovi p. Vladimírovi Korečkovi. Hráčom chýbala kvalitná výstroj A mužstvo hralo v III. triede.
V roku 1997 sa predsedom TJ stal p. Miroslav Semanič. Zlepšila sa činnosť výboru a obnovila sa spolupráca s OcÚ. Začala sa opäť pracovať sa mládežou vzniklo žiacke družstvo. Dňa 2. júla 2000 bola otvorená do užívania budova TJ so  šatňami pri základnej škole.Kecerovský fanúšik si prišiel po rokoch na svoje keď mužské družstvo Slovana v roku 2000 postúpilo a pôsobilo 3 sezóny v II. triede a do Keceroviec prichádzali kvalitné futbalové mužstva. Vtedajším kapitánom a od roku 2003 do roku 2007 aj predsedom TJ bol p. Milan Čulka. V roku 2008 bolo založené aj mužstvo dorastu, ktoré účinkuje v I. triede oblastných majstrovstiev. V súčasnosti je predsedom TJ znovu p. Miroslav Semanič a tajomníkom TJ p. Ladislav Zrelý, ktorý túto funkciu zastáva už od roku 1990.

Novodobú štafetu Kecerovského futbalu od sezóny 2002/2003 posúvajú do budúcna aj Kecerovskí rómovia. ŠK Róma Slovan B má za sebou už ôsmu sezónu v III. triede pod vedením p. Mariána Gábora. V roku 2008 sme uskutočnili za podpory Obecného úradu rekonštrukciu interiéru budovy TJ Slovan, ktorá sa zmenila na modernú viacúčelovú budovu.

Stránka T.J. Slovan Kecerovce - http://tjsk.wbl.sk/

kecerovce_hlasenie_rozhlasu_banner